Elrond logo. Elrond logo.

Kontakt

Information om våra medarbetare och hur du kontaktar oss.

Mikael Rockhammar

VD / Försäljning

Avtalsansvarig / grossistansvarig
Produktspecialist UPS / Avbrottsfri kraft och överspänningsskydd.

08-449 80 84, mobil 070-744 39 89
mikael.rockhammar@elrond.se

Stefan Bengtsson

Marknads & Produktchef

Produktspecialist överspänningsskydd, potentialutjämning och åskledarsystem. Aktiv inom nationellt och internationellt standardiseringsarbete. 37A /IEC 61643 inom överspänningsskydd, TK64 inom elinstallationsreglerna samt TK 81 inom åskskydd.

08-449 80 85, mobil 070-744 39 65
stefan.bengtsson@elrond.se

Magnus Hjertstedt

Teknisk säljare Syd

Säljare av hela produktprogrammet. Specialist inom UPS. Kontakta Magnus som gärna besöker er.

08-449 80 82, mobil 070-744 69 49
magnus.hjertstedt@elrond.se

Viktor Bergstrand

Teknisk säljare Väst

Säljare av hela produktprogrammet. Kontakta Viktor som gärna besöker er.

mobil 070-746 96 46viktor.bergstrand@elrond.se

Eric Groth

Serviceansvarig UPS / Teknisk säljare

Service och support inom främst UPS men även inom överspänningsskydd och strömförsörjning.

08-449 80 88, mobil 070-745 40 05
eric.groth@elrond.se

Peter Ede

Innesäljare / support

Arbetar som innesäljare med fokus på överspänningsskydd, potentialutjämning och åskledarsystem.

08-449 80 81, mobil 070-7453931
peter.ede@elrond.se

 

 

Veronica Johansson

Ekonomi/administration

Sköter fakturering, kund- och leverantörsreskontra. Orderhantering, logistik och diverse administration.

08-449 80 83
veronica.johansson@elrond.se

Kenth Jansson

Lageransvarig
Har hand om lagerhantering och distribution av in- och utgående gods.

Kontakta Kenth
08-449 80 80

kenth.jansson@elrond.se

Kontaktuppgifter

ADRESS
Elrond Komponent AB
Åvägen 38, 141 30 Huddinge

TELEFON
08-449 80 80

EMAIL
info@elrond.se

ÖPPETTIDER
Mån-fre 8.00-17.00
Lunch 12-13,
(15 Maj-15 Aug Fredag 8-13)

ORDER
Order: order@elrond.se
Org-nr: 556336-8868
Bankgiro: 5787-0628

Fyll i formuläret för att kontakta oss eller se våra användaruppgifter till vänster.

Kontakta oss